Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem szóstym Czeszką Petrą Kvitovą 3:6, 2:6 w trzeciej rundzie tenisowego wielkoszlemowego Wimbledonu.

Polka od początku meczu miała problemy z mocnymi uderzeniami rywalki. Czeszka wykorzystywała każdy błąd swojej przeciwniczki i odpowiadała precyzyjnymi uderzeniami. W pierwszym secie Kvitova przełamała Polkę w czwartym. gemie i wygrywając swoje podanie skończyła seta z wynikiem 6:3.

W drugiej partii przewaga 6. rakiety świata  jeszcze bardziej się uwidoczniła. Kvitova przełamała Linette w trzecim i siódmym gemie zapewniając sobie zwycięstwo 6:2.

27-letnia poznanianka po raz pierwszy awansowała do tej fazy londyńskiej imprezy. W latach 2015-18 odpadła w pierwszej rundzie, a wcześniej w kwalifikacjach.

Linette grała z Kvitovą już trzy lata temu w pierwszej rundzie turnieju WTA w Montrealu na kortach twardych. Łącznie zdobyła wtedy tylko trzy gemy.

Poznanianka była ostatnią z polskich singlistów w stawce Wimbledonu. W trzeciej rundzie Hubert Hurkacz przegrał z broniącym tytułu i najwyżej rozstawionym Serbem Novakiem Djokovicem. Mecze otwarcia przegrali Iga Świątek i Kamil Majchrzak.