Magda Linette pokonała Amerykankę Coco Vandeweghe 6:1, 6:4 w pierwszej rundzie drugiego w tym roku tenisowego turnieju WTA w Chicago. Kolejną rywalką Polki będzie Szwajcarka Jil Teichmann lub Estonka Kaia Kanepi.

Zajmująca 54. miejsce w rankingu WTA Linette nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa nad niżej notowaną Vandeweghe (143.). Mecz trwał godzinę i 15 minut.

W poniedziałek w pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch. Kwalifikacji nie przebrnęła Katarzyna Kawa.

Linette wystąpi w Chicago także w deblu razem z Alicją Rosolską, a ich rywalkami w pierwszej rundzie będą Amerykanki Jessica Pegula i Asia Muhammad. Z kolei Fręch i Kawa zmierzą się z belgijskim duetem Kim Clijsters - Kirsten Flipkens. Ta pierwsza, była liderka światowego rankingu, wraca na korty po ponadrocznej przerwie spowodowanej kłopotami ze zdrowiem, m.in. przeszła Covid-19.

Pierwsza tegoroczna edycja turnieju w Chicago odbyła się w sierpniu. Wówczas triumfowała Ukrainka Jelina Switolina, która teraz jest najwyżej rozstawiona i rywalizację rozpocznie od drugiej rundy.