Agnieszka Radwańska ma za sobą pierwszy trening z Martiną Navratilovą. Tenisistka z Krakowa zamieściła na Facebooku zdjęcie z pierwszych zajęć w Miami ze słynną Amerykanką czeskiego pochodzenia, która na początku grudnia dołączyła do jej sztabu szkoleniowego.

Radwańska wraz ze swoim głównym trenerem Tomaszem Wiktorowski poleciała do Miami w piątek, by spotkać się z Navratilovą po raz pierwszy od czasu ogłoszenia decyzji o włączeniu 18-krotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych w singlu do teamu Polki. Treningi pod okiem 58-letniej Amerykanki mają potrwać kilka dni. Sezon szósta rakieta świata rozpocznie w Austrialii, gdzie od 4 stycznia będzie rywalizować wraz z Jerzym Janowiczem w Pucharze Hopmana.

Navratilova, która w przeszłości reprezentowała też Czechosłowację, jest jedną z najwybitniejszych tenisistek w historii. Wygrała 167 turniejów singlowych, w tym 18 zaliczanych do Wielkiego Szlema. Liczne sukcesy odnosiła również w deblu i mikście. Karierę zakończyła ostatecznie w wieku 50 lat. Liderką światowego rankingu była łącznie przez 332 tygodnie.