​Rozstawiona z "20" Magda Linette przegrała z Brytyjką Emmą Raducanu 6:7 (3-7), 2:6 w drugiej rundzie prestiżowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 8,8 mln dolarów).

Grająca w Indian Wells z "20" Linette w sobotę o awans do 1/16 finału walczyła z Raducanu, która w 2021 roku niespodziewanie wygrała wielkoszlemowy US Open, ale obecnie w światowym rankingu zajmuje dopiero 77. miejsce. Polka przegrała z nią w ubiegłym roku w ćwierćfinale turnieju w Seulu.

31-letnia poznanianka w pierwszej rundzie miała wolny los, natomiast Raducanu pokonała pochodzącą z Czarnogóry Dankę Kovinic 6:2, 6:3.

Początek meczu był zacięty, Brytyjka postawiła Polce trudne warunki i miała nawet piłkę na przełamanie w trzecim gemie, chociaż nie wykorzystała jej. W kolejnym gemie sama została przełamana przez Linette, która później pewnie utrzymała swój serwis i objęła prowadzenie 4:1.

Raducanu nie zamierzała się poddać i chwilę później odpowiedziała rywalce przełamaniem serwisu, doprowadzając do wyrównania 4:4. W końcówce pierwszego seta ponownie przełamała podanie Polki, ale nie zdołała wykorzystać szansy na zwycięstwo, bowiem Linette szybko przełamała serwis Raducanu, nie oddając ani jednego punktu. Tie-break był jednak pod kontrolą Brytyjki, która wykorzystała liczne błędy rywalki, mimo że zmagała się z bólem nadgarstka.

W drugiej partii to Raducanu jako pierwsza przełamała serwis przeciwniczki i objęła prowadzenie 4:1. Linette nie była w stanie powtórzyć wyczynu Brytyjki z pierwszego seta. 77. tenisistka rankingu WTA ponownie przełamała podanie Polki i wygrała 6:2.

W 1/16 finału Raducanu zagra ze zwyciężczynią starcia Czeszki Kateriny Siniakovej z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. W 1/8 finału może trafić na Igę Świątek.