"Jesteśmy krajem, który nie ma jakiejkolwiek perspektywy w sporcie, biznesie, życiu prywatnym. Nie ma perspektywy dla nikogo" - mówił Jerzy Janowicz po przegranym meczu z Marinem Cilicem. "Trenujemy gdzieś po szopach - nie tylko w tenisie. Zbigniew Bródka musi trenować za granicą. Dlaczego macie takie oczekiwania wobec nas? Może sami wyjdźcie najpierw na kort, przepracujcie całe życie na korcie, a dopiero potem miejcie oczekiwania?" - pytał dziennikarzy.

To już mnie śmieszy! Każdy ma jakieś oczekiwania - mówił na konferencji prasowej wyraźnie zdenerwowany Jerzy Janowicz. Przeżyjcie to, co przeżywają sportowcy. Nie ma żadnej pomocy - w żadnym sporcie, w żadnym zawodzie! Każdy musi orać, żeby coś osiągnąć - wyliczał. Kim jesteście, że macie oczekiwania? Oczekiwania może mieć mój trener, mama, tata, a nie wy! Siedzicie i krytykujecie nas non stop. Po tym macie oczekiwania? - pytał dziennikarzy. Śmiecia i zero można stworzyć przez jeden mecz w naszym kraju. Tak to wygląda! - dodał Janowicz.

Tenisista z Łodzi bardzo ciepło wypowiadał się o publiczności, która oglądała jego starcie z Cilicem. Publiczność była bardzo fajna. Atmosfera na meczu była świetna. Mam nadzieję, że zawsze będziemy mieli taką wierną publiczność - mówił. 

(mn)