Iga Świątek jest już w czwartej rundzie turnieju na kortach Wimbledonu. W piątkowy wieczór polska liderka światowego rankingu pokonała 6:2, 7:5 Chorwatkę Petrę Martić. Mecz trwał godzinę i 43 minuty.

Rywalką Igi Świątek w 1/8 finału Będzie Szwajcarka Belinda Bencic. W tej fazie mogło dojść do "polskiego" pojedynku, ale Bencic nie "wpuściła" do czwartej rundy Magdy Linette, wygrywając z Polką w dwóch setach.

Awans Świątek do czwartej rundy to wyrównanie jej najlepszego wyniku w seniorskim Wimbledonie.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Martić 1:0. Od stanu 2:2 Świątek przejęła inicjatywę i wygrała cztery gemy z rzędu w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie znów pierwszy gem padł łupem Martić. Przy prowadzeniu 2:1 Chorwatka miała piłkę na przełamanie, ale Świątek utrzymała swój serwis.

Przy stanie 5:3 Świątek miała piłkę meczową, lecz nie wykorzystała okazji. Za moment Polka gładko dała się przełamać przeciwniczce i zrobiło się 5:5.

Nasza tenisistka szybko odrobiła stratę przełamania i po chwili serwowała po zwycięstwo w meczu. Nie zmarnowała tej szansy i zameldowała się w 1/8 finału.

Świątek po raz trzeci w karierze zmierzyła się z Martić. Poprzednie dwa spotkania także zakończyły się zwycięstwami Polki. Pokonała ona Chorwatkę w 2021 roku w Indian Wells 6:1, 6:3, a także w tym roku w Madrycie 6:0, 6:3.