Tak, wiemy, te święta będą inne niż wszystkie... Mniej radosne, mniej beztroskie, z dala od najbliższych i dlatego w tym roku dziennikarze RMF FM znów wkraczają do akcji, by przywrócić Wam choć na chwile odrobinę uśmiechu i wiarę w to, że za moment nadejdą lepsze, pełne słońca dni!

Znasz kogoś kto jest samotny i ucieszy go np. niespodziewana paczka ze świątecznymi pysznościami? Daj nam znać! A może radość sprawi wam zupełnie coś innego: odnowienie szkolnej przyjaźni, olbrzymi bukiet wiosennych kwiatów, sernik z rodzynkami od babci Jasi, rower, bilet w nieznane albo piknik z rodziną?!

Napisz, co możemy zrobić, by Twoje Święta były lepsze, a my zrobimy wszystko, by tak właśnie się stało. Wielki finał w Wielkanoc w RMF FM! Formularz zgłoszeniowy znajdziesz <<< TUTAJ >>>

Reporterzy ruszyli z pomocą!

Nowy Dwór Mazowiecki to był pierwszy przystanek naszej radiowej akcji RMF Ratuje Święta. 

Reporter RMF FM Michał Dobrołowicz odwiedził tam panią Ewę i jej dzieci. Babcia pani Ewy, 90-letnia pani Marianna w tym rok przez pandemię święta znów spędzi samotnie. Przekazaliśmy pani Ewie kosz pełen wielkanocnych przysmaków, który bezpiecznie trafi do pani Marianny. 

Pani Ewa i jej dzieci zadzwoniły w obecności naszego dziennikarza do babci. Babciu, pan z radia RMF FM zadzwonił do nas i stwierdził, że nie może być takiej sytuacji, że twoje święta znów będą mało wesołe przez koronawirusa. Przywiózł dla ciebie prezent, życzymy dużo radości, pamiętaj, że bardzo cię kochamy, pamiętamy o tobie, nawet jeśli nie możemy się osobiście spotkać - powiedziała pani Ewa.

Z kolei reporter RMF FM Marcin Buczek ruszył z koszem przysmaków do pani Sylwii z Katowic-Brynowa, która prezent od nas przekaże swojemu dziadkowi Henrykowi. Pan Henryk w maju będzie obchodził 91. Urodziny!

W koszu widzę moc przysmaków - mówiła mile zaskoczona pani Sylwia. Są i babeczki, i kawa, i czekolady i ciasteczka. Dziadek będzie miał obfite święta!

Okazało się, że i nasz dziennikarz został obdarowany. Czekała na niego niespodzianka. Kilkuletnia prawnuczka pana Henryka wręczyła mu specjalną wielkanocną laurkę.

Dziennikarz RMF FM Marcin Buczek wręczył też świąteczny kosz panu Łukaszowi z Rudy Śląskiej, który wrócił właśnie z zagranicy na Wielkanoc do domu. Jestem bardzo zaskoczony, nie spodziewałem się"- przyznał obdarowany. Była to niespodzianka dla męża w ramach podziękowań za to, że o nas dba, że jest dla nas dobry i że go bardzo, bardzo kochamy - mówiła żona pana Łukasza. 

Ze specjalnym prezentem wielkanocnym dotarliśmy także do pani Janiny z Libertowa w Małopolsce, która - jak nam powiedziała - część świąt spędzi w swoim przydomowym ogródku. 80-latka nie kryła zaskoczenia z podarunku. To piękne, że ktoś pamięta, szczególnie w tak trudnym czasie - mówi pani Janina, która miesiąc temu pożegnała syna. Zdrowie jest teraz najważniejsze - dodała. 

Kolejny przystanek to miejscowość Osiek w powiecie sierpeckim na Mazowszu. Michał Dobrołowicz pojechał do pani Małgorzaty i jej bliskich, mocno doświadczonych w ostatnich tygodniach przez los. O ich historii napisała do nas pani Karolina. 

Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo trudne. W naszym domu wybuchł pożar. Dorobek naszego życia spłonął. Nic się nie nadaje do użytku. Pracowaliśmy na to kilkanaście lat. Każdy prezent poprawi humor - przyznawali w rozmowie z RMF FM pani Małgorzata i pan Jacek. Jesteśmy pod wrażeniem, jaki piękny, wielki kosz wielkanocny dostaliśmy. Do tego laptop dla syna, 8-letniego Kuby. Jego zabawki i tablet spłonęły. W ostatnich dniach musieliśmy pożyczać sprzęt komputerowy od bliskich, znajomych. Komputer jest niezbędny do nauki - przyznaje pani Małgorzata w rozmowie z RMF FM.

Tym razem niespodzianka była też dodatkowa. Dostaliśmy od rodziny pani Małgorzaty, w tym od pani Karoliny, która wysłała zgłoszenie do akcji RMF Ratuje Święta, żółto-niebieski tort! Cieszę się, że zaskoczyłam państwa, tak jak Gosia i Jacek nic nie wiedzieli, miło mi, że to wy dostajecie prezent. Cieszę się też, że zdążyłam z tortem, w nocy przygotowywała go moja znajoma. To jest tort robiony zgodnie z domowym przepisem - dodaje pani Karolina. 

/Grafika RMF FM
/Grafika RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.