Bieg indywidualny na 15 km to ulubiony dystans biathlonistki Krystyny Pałki. Wicemistrzyni świata i trzy inne Polki staną o godz. 15.00 przed trzecią szansą wywalczenia olimpijskiego medalu w Soczi. Kwalifikacje czekają skoczków narciarskich.

Kluczem do sukcesu w biathlonie będzie strzelanie. To jest też słaby punkt Polek, które na razie spisują się poniżej oczekiwań. Jedynie Weronika Nowakowska-Ziemniak w sprincie zajęła wysokie siódme miejsce, ale i ona nie ustrzegła się pomyłek na strzelnicy.

Gdyby nie to, może miałabym medal w sprincie? - zastanawiała się Nowakowska-Ziemniak. Z wyników wynika, że tak właśnie by było. Później, w biegu na dochodzenie, pudłowała jeszcze częściej i ostatecznie sklasyfikowana została na 20. pozycji.

Oprócz niej i Pałki na 15 km pobiegną także Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. Każda pomyłka będzie kosztować zawodniczki jedną minutę. Polki biegowo przygotowane są nieźle, jeśli zatem nie zabraknie im szczęścia i precyzji na strzelnicy, mają szansę walczyć z najlepszymi. 

Zobacz również:

Późnym wieczorem trener polskich skoczków Łukasz Kruczek postanowił, że w rywalizacji na dużym obiekcie w miejsce Dawida Kubackiego wystartuje Piotr Żyła. W kwalifikacjach wezmą także udział Maciej Kot i Jan Ziobro. Kamil Stoch, który w Soczi wywalczył już złoto na średniej skoczni, ma zapewniony udział w konkursie, ale i tak ma zamiar wystąpić w eliminacjach. Rozpoczną się one o 18.30.

Po raz pierwszy w Soczi wystąpi Maciej Bydliński. Alpejczyk na stoku będzie musiał pojawić się z samego rana, bo zjazd, pierwszą konkurencję zaliczaną do superkombinacji, zaplanowano już o 7.00 czasu polskiego (10.00 w Soczi). Polak nie jest zaliczany do grona kandydatów do medalu. W Rosji przeziębił się i zrezygnował z udziału w zjeździe. 

Drugą konkurencję superkombinacji - slalom zaplanowano na 12.30. Na liście startowej znalazło się 50 zawodników, a sukcesem Bydlińskiego będzie miejsce w 30.

Trudne zadanie czeka także polskich biegaczy narciarskich. Na 15 km st. klasycznym Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga i Paweł Klisz nie mają większych szans. Pierwsi zawodnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00.

Rozstrzygnięcia padną jeszcze w trzech konkurencjach - skeletonie, skokach akrobatycznych w narciarstwie dowolnym kobiet oraz rywalizacji solistów w łyżwiarstwie figurowym. 

Wszystkim tym, którzy lubią kibicować w większym gronie, dzielić się emocjami z innymi - polecamy Olimpijskie Studio RMF FM i TVP Info w Białce Tatrzańskiej. Tam przez cały czas na specjalnym telebimie w pobliżu stoku narciarskiego będziemy podglądać, co dzieje się w Soczi. ZAPRASZAMY!


(j.)