Snowboardzistka Joanna Zając i biegacze narciarscy Jan Antolec oraz Paweł Klisz zostali włączeni do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Soczi. Kadra biało-czerwonych na zawody w Rosji liczy tym samym 59 sportowców. Jest największa w historii.

​Soczi 2014: Znamy kadrę na igrzyska. Bobsleista chorążym

Pięćdziesięciu sześciu polskich sportowców wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Skład reprezentacji zatwierdził zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Chorążym polskiej ekipy w czasie defilady sportowców na ceremonii otwarcia będzie pilot bobsleistów Dawid Kupczyk. Igrzyska rozpoczną się... czytaj więcej

Zając będzie zgłoszona do konkurencji halfpipe, a Antolec i Kalisz - do rywalizacji w biegach.

Decyzję o uzupełnieniu przez nich reprezentacji podjął prezes PKOl Andrzej Kraśnicki. Zając, Antolec i Klisz znaleźli się na ostatecznej liście zakwalifikowanych zatwierdzonej przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS).

Obecność Antolca i Kalisza oznacza, że trener Janusz Krężelok będzie mógł wystawić 4-osobową sztafetę. W pierwotnej ekipie znaleźli się Maciej Kreczmer, Maciej Staręga i Sebastian Gazurek.

Pobity rekord z 1976 roku

We wtorek zarząd PKOl zatwierdził skład liczący 56 zawodniczek i zawodników. Rezerwowym jest bobsleista Michał Kasperowicz. Dzisiaj kadra powiększyła się o trzy osoby i jest największa w historii.

W 1976 roku w Innsbrucku liczyła 56 osób. Cztery lata temu do Vancouver poleciało 47 osób. W Kanadzie Polacy wywalczyli sześć medali.

Mamy reprezentantów w 11 dyscyplinach

31 stycznia i 2 lutego odbędą się ślubowania olimpijczyków w Warszawie. Część kadrowiczów, m.in. biegaczka Justyna Kowalczyk i skoczek Kamil Stoch, przyrzeczenia złożą w Soczi.

Polacy startować będą w czarnomorskim kurorcie w 11 dyscyplinach. Nie wystąpią w hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym, skeletonie i curlingu.

(MRod)