Kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich zostały odwołane. Decyzja ta została podjęta ze względu na złe warunki atmosferyczne – wiatr jest zbyt silny. W konkursie, który w fińskim Kuusamo ma rozpocząć się o 16.30, wystąpi wszystkich 65 zawodników.

Polak Kamil Stoch podczas 2. serii drugiego w sezonie 2019/2020 indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich / Grzegorz Momot /PAP

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zastrzegła na Twitterze, że kolejne informacje będą znane o 16.15. Nie jest wykluczone, że konkurs w ogóle się nie odbędzie.

Stoch 5. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Do Kuusamo z trenerem polskiej kadry poleciało siedmiu skoczków.

Podczas wczorajszego konkursu triumfował Daniel Andre Tande.

Najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który ostatecznie po dyskwalifikacjach rywali uplasował się na 12. miejscu. Mistrz świata z Seefeld w pierwszej serii uzyskał 123,5 i był 20. W drugiej poprawił się o 12 metrów.

Duży awans, z 23. na 13. pozycję, zaliczył też Piotr Żyła, który uzyskał 123,5 i 136 m. W ich ślady nie zdołał jednak pójść Kamil Stoch. To on zajmując 13. miejsce był na półmetku najlepszy z biało-czerwonych. W drugiej próbie osiągnął jednak tylko 118,5 m, czyli o 9,5 mniej niż w pierwszej i zajął 16. miejsce.

Maciej Kot był 18., Stefan Hula - 22., Jakub Wolny - 27. Do drugiej serii nie awansował tylko Klemens Murańka, który zajął 46. miejsce.