Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle przegrali na wyjeździe z greckim Olympiakosem Pireus 0:3 (18:25, 19:25, 22:25) w swoim piątym meczu grupy A Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie w trzech poprzednich sezonach triumfowali w tych rozgrywkach.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, w swojej hali wicemistrzowie Polski wygrali 3:1. Poza tym, we wcześniejszych spotkaniach kędzierzynianie przegrali z Ziraat Bank Ankara 2:3 (w Turcji) i 0:3 (u siebie) oraz pokonali belgijski Knack Roeselare 3:2.

Kędzierzynie źle rozpoczęli spotkanie. W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do wyniku 8:8. Potem bardzo słabo przyjmowali zagrywkę. Po tym jak "podania" Dragana Travicy nie zdołał przyjąć Bartosz Bednorz było 19:13, zaś po następnej akcji 20:13. Przy wyniku 24:18 asem serwisowym popisał się Salvador Hidalgo Oliva.

Drugi set nie przyniósł zmiany gry Zaksy. Co prawda gdy przegrywała 18:22 wydawało się, że może ona doprowadzić do emocjonującej końcówki, ale potem zdobyła zaledwie jeden punkt.

Ostania odsłona była równocześnie najbardziej emocjonująca. Gdy było 23:22 Dmytro Paszycki zepsuł zagrywkę, zaś rywale wykorzystali pierwszą okazję do zakończenia spotkania.

Po raz kolejny dał znać o sobie pech, który w tym sezonie nie opuszcza Zaksy. W czwartkowym meczu, ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić Andreas Takvam (zastąpił go Twan Wiltenburg).

Następne spotkanie w LM Grupa Azoty rozegra w Kędzierzynie-Koźlu 17 stycznia 2024 r. Rywalem będzie zespół Knack Roeselare.

Olympiakos Pireus - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:19, 25:22)

Olympiakos: Gustavo Bonatto, Mitar Djuric, Toncek Stern, Salvador Hidalgo Oliva, Rafail Koumentakis, Dragan Travica - Dimitris Tziavras (libero).

Grupa Azoty ZAKSA: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Twan Wiltenburg, Dmytro Paszycki, Daniel Chitigoi - Erik Shoji (libero) - Korneliusz Banach, Krzysztof Zapłacki, Bartłomiej Kluth.