W sierpniu - batalia o igrzyska olimpijskie w Tokio, we wrześniu - mistrzostwa Europy… Polscy siatkarze przygotowują się do najważniejszych startów w tym sezonie. Najbliższy sprawdzian: towarzyskie potyczki z Holendrami w Opolu. W RMF FM mieliśmy dla Was podwójne VIP-owskie zaproszenia na te spotkania!

Tegoroczne występy biało-czerwoni zaczęli od towarzyskiego pojedynku z Niemcami, później zaś rywalizowali w Lidze Narodów: co istotne, rozgrywki te trener Vital Heynen wykorzystał do sprawdzenia jak największej liczby zawodników. Polacy niespodziewanie awansowali jednak do rozgrywanego w Chicago turnieju finałowego, a w nim - występując w rezerwowym składzie - sprawili kolejną niespodziankę i wywalczyli trzecie miejsce.

Po powrocie zza Oceanu kilku zawodników tej ekipy dołączyło do 12 kadrowiczów podstawowego składu, którzy już od początku lipca trenowali w Zakopanem, przygotowując się do najważniejszych imprez tego sezonu.

Teraz przed Polakami dwa towarzyskie spotkania: w najbliższy weekend - 27 i 28 lipca - zagrają w Opolu z Holendrami, a w biało-czerwonych barwach zadebiutować ma wówczas pochodzący z Kuby Wilfredo Leon. W kolejnym tygodniu zaś mistrzowie świata wystąpią w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie.

I będzie to dla nich ostatni sprawdzian formy przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, który Vital Heynen od dawna wskazuje jako najważniejszą imprezę tego roku. W Gdańsku biało-czerwoni zmierzą się kolejno z Tunezją, Francją i Słowenią.

Drugim ważnym dla naszej kadry startem będą w tym roku wrześniowe mistrzostwa Europy. W fazie grupowej imprezy Polacy zmierzą się z drużynami: Holandii, Czech, Estonii, Ukrainy i Czarnogóry.

Na tym nie koniec: 1 października, a więc zaledwie dwa dni po zakończeniu czempionatu Starego Kontynentu, w Japonii wystartuje Puchar Świata, w którym drużyna Vitala Heynena wystąpi jako mistrz globu.

Plan meczów reprezentacji Polski siatkarzy w tym sezonie:

27-28 lipca, Opole: mecze towarzyskie z Holandią
1-3 sierpnia, Kraków: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
9-11 sierpnia, Gdańsk: turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku
12-29 września, Francja, Belgia, Słowenia, Holandia: mistrzostwa Europy
1-15 października, Japonia: Puchar Świata

W oczekiwaniu na najważniejsze starty biało-czerwonych w tym sezonie w RMF FM mieliśmy dla Was niespodziankę: podwójne VIP-owskie zaproszenia na towarzyskie mecze polskich siatkarzy z Holendrami w Opolu! Z osobami, które zdobyły wejściówki, skontaktowaliśmy się telefonicznie.

Gratulujemy i życzymy mnóstwa pozytywnych sportowych emocji!