Mateusz Mika, który był we wstępnej 15-osobowej kadrze polskich siatkarzy na przyszłotygodniowy turniej finałowy Ligi Narodów, nie wystąpi w Lille - poinformował PZPS. Przyjmujący przeszedł operację związaną z zapaleniem wyrostka robaczkowego.

Zabieg odbył się w szpitalu w Bielsku-Białej i przebiegł pomyślnie. Naturalnie wyklucza to udział Mateusza w turnieju w Lille. Dalsze rokowania zależeć będą od kolejnych badań, co z kolei decydować będzie o sposobie leczenia - podkreślił cytowany na stronie PZPS lekarz kadry Jan Sokal.

Biało-czerwoni wrócili we wtorek z trzytygodniowego tournee w fazie interkontynentalnej LN - rywalizowali kolejno w Japonii, USA i Australii. Mika był w grupie, która występowała w ostatni weekend w Melbourne. 

Po powrocie do kraju zawodnicy dostali kilka dni wolnego. W piątek zbierają się w Nowym Dworze Mazowieckim na krótkie zgrupowanie, a w niedzielę w 14-osobowym składzie odlecą do Lille.

Turniej finałowy pierwszej edycji LN odbędzie się w dniach 4-8 lipca. Polacy trafili do grupy B, w której najpierw 4 lipca zmierzą się z Rosjanami, a dzień później z Amerykanami.

Kadra polskich siatkarzy na turniej finałowy Ligi Narodów:

rozgrywający - Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga;

atakujący - Maciej Muzaj, Damian Schulz, Bartosz Kurek;

środkowi - Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek;

przyjmujący - Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz;

libero - Paweł Zatorski, Michał Żurek.

(nm)