Siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl pokonali Holendrów Stefana Boermansa i Matthew Immersema 2:0 (22:20, 21:17) i awansowali do finału turnieju Beach Pro Tour Elite w Hamburgu. To największy wspólny sukces tego duetu.

W niedzielę o godz. 15 Polacy zagrają o końcowy triumf w innym holenderskim duetem Alexander Brouwer - Robert Meeuwsen, który w półfinale pokonał Niemców Nilsa Ehlersa i Clemensa Wicklera 2:0 (21:16, 21:18).

Pierwsza partia była bardziej wyrównana. Biało-czerwoni dwukrotnie odrabiali dwupunktową stratę, a w końcówce wykorzystali drugiego setbola, wygrywając 22:20.

W drugiej Polacy od początku posiadali nieznaczną przewagę. Holendrzy w kluczowych momentach popełniali więcej błędów. Przy stanie 19:17 Immersem zaserwował w siatkę. Zwycięstwo udanym blokiem przypieczętował Bryl.

Triumfatorzy tuż po zakończonym meczu zgodnie przyznali, że duży wkład w wygraną mają fizjoterapeuci, którzy zadbali o ich regenerację przy napiętym terminarzu.

Łosiak i Bryl, którzy wspólnie występują od tego sezonu, wygrali już trzy turnieje cyklu Beach Pro Tour, ale niższej kategorii challenge: w meksykańskim Tlaxcali, Dausze i ostatnio w portugalskim Espinho. W zawodach Elite zajęli czwartą pozycję w meksykańskim Rosarito.

Wyniki półfinałów:

Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia) - Clemens Wickler, Nils Ehlers (Niemcy) 2:0 (21:16, 21:18),

Bartosz Łosiak, Michał Bryl (Polska) - Stefan Boermans, Matthew Immers (Holandia) 2:0 (22:20, 21:17).