Adam Struzik zadeklarował, że nie wycofuje się z polityki, a jeżeli pozwoli na to wynik PSL w nadchodzących wyborach samorządowych, ponownie będzie ubiegał się o stanowisko marszałka woj. mazowieckiego. "Sami rozumiecie, że jest mi trudno dzisiaj. Mój syn Jakub zawsze kibicował mojej drodze samorządowej, politycznej, zawsze mi pomagał. Te wybory dedykuję jemu i dalszą pracę w samorządzie niezależnie od tego, jaką funkcję przyjdzie mi pełnić" - powiedział dziennikarzom marszałek województwa mazowieckiego. Po tragicznej śmierci 28-letniego syna Jakuba, Struzik informował w ubiegłym tygodniu, że przez najbliższe dni nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Adam Struzik, który od śmierci syna Jakuba w ubiegłym tygodniu wycofał się z aktywności politycznej, uczestniczył w Płocku w konferencji prasowej podsumowującej kampanię PSL w regionie. Zaapelował o udział mieszkańców woj. mazowieckiego w wyborach samorządowych, a także o to, by szczegółowo zapoznali się z procedurą wyborczą i przepisami dotyczącymi głosowania, co - jak podkreślił - pozwoli uniknąć oddawania głosów nieważnych. Zwracam uwagę na podnoszone też przez niektóre partie problemy z nieważnymi głosami. Niestety one dotyczą braku wiedzy wyborców.  Apeluję do Mazowszan o udział w wyborach i zapoznanie się z instrukcjami - powiedział.

Wśród najważniejszych wyzwań dla rozwoju woj. mazowieckiego Struzik wymienił m.in. tworzenie nowych miejsc pracy poprzez wspieranie małej i średniej przedsiębiorczości oraz pozyskiwanie inwestorów krajowych i zagranicznych. Przyznał, że samorząd regionu przygotowuje pilotażowy program budowy tanich, ekologicznych, szybko budowanych mieszkań dla młodych ludzi, który ma być realizowany we współpracy z poszczególnymi miastami i gminami. 

Pytany o to, czy będzie ubiegał się ponownie o stanowisko marszałka woj. mazowieckiego, Struzik odpowiedział: Mam nadzieję, że w koalicji z PO, bo to jest dobry partner, najlepszy z tych partnerów, jakiego PSL miało na Mazowszu, będę starał się o kontynuowanie tej misji, oczywiście, jeżeli poprą nas wyborcy i wspólnie z PO będziemy mieli większość.

Adam Struzik jest marszałkiem woj. mazowieckiego czwartą kadencję. W wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada, otwiera listę kandydatów PSL do sejmiku mazowieckiego w okręgu płocko-ciechanowskim nr 4.

Tragedia w rodzinie marszałka

"Dziś w nocy, w wyniku tragicznego wypadku, zmarł mój syn, Jakub Struzik" - napisał w niedzielę na Facebooku marszałek woj. mazowieckiego. "O dacie pogrzebu poinformuję Państwa wkrótce. Proszę o wyrozumiałość i uszanowanie mojego wyłączenia z życia publicznego w najbliższych dniach" - dodał. "Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - podkreślił w kolejnym wpisie.
Kilka dni później prokuratura poinformowała, że przyczyną śmierci 28-letniego Jakuba Struzika był uraz wielonarządowy. Nie stwierdzono udziału osób trzecich.

W środę odbył się pogrzeb Jakuba Struzika. Syn marszałka województwa mazowieckiego został pochowany na cmentarzu w Kutnie.  

Kampania okiem specjalisty od marketingu. "Partyzantka, nijacy kandydaci, szczegóły się sypią"

(mn)