Uraz wielonarządowy był przyczyną śmierci Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak. Nie stwierdzono udziału osób trzecich.

Sekcja zwłok wykazała, że śmierć nastąpiła w wyniku urazu wielonarządowego. Trwają jeszcze badania toksykologiczne. Nie stwierdzono udziału osób trzecich - powiedział  Nowak. Postępowanie prokuratorskie trwa, będziemy czekali na wyniki toksykologii - dodał.

W środę odbył się pogrzeb Jakuba Struzika. Uroczystości żałobne rozpoczęły się w kościele św. Wojciecha w Płocku, gdzie zebrało się kilkaset osób. Mszy żałobnej przewodniczył ks. dr Zdzisław Struzik, brat marszałka Adama Struzika. Jakub Struzik został pochowany na cmentarzu w Kutnie.  

"Kochałem syna ponad wszystko"

Marszałek Adam Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. "Kochałem mojego jedynego syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - napisał. Jakub miał 28 lat. Marszałek zapowiedział, że przez najbliższe dni nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 r. i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu nr 4 Płock-Ciechanów-Żyrardów.