"To wygląda po prostu majestatycznie!" - mówił o planie zdjęciowym "Czasu honoru" i rozmachu, z jakim kręcony jest serial, Adam z Katowic - jeden ze zwycięzców pierwszej edycji naszego konkursu. W sumie na planie zdjęciowym zameldowało się dotąd kilkanaścioro naszych Słuchaczy, a sceny z udziałem kolejnych zaplanowano na 16 lipca. Jeśli i Wy chcielibyście zajrzeć za kulisy produkcji, a przede wszystkim - wystąpić w serialu w roli statystów, koniecznie weźcie udział w naszym konkursie! Wystarczy, że stworzycie historię, która mogłaby kryć się za jedną z dwóch archiwalnych fotografii, jakie publikujemy poniżej. Powodzenia!

To już czwarta odsłona naszej zabawy. Co tydzień na RMF 24 pojawiają się dwa unikatowe zdjęcia z archiwum Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, pokazujące wojenną codzienność. Waszym zadaniem jest stworzenie historii, która mogłaby stać za wybraną przez Was fotografią. Na plan zdjęciowy zapraszamy autorów najciekawszych opowieści - mają okazję spotkać aktorów grających w "Czasie honoru", zobaczyć od kuchni, jak powstaje film, ale przede wszystkim wystąpić w serialu w roli statystów!

Zapraszamy do udziału w czwartej odsłonie naszej zabawy!

Sceny z udziałem 10 zwycięzców obecnej edycji konkursu kręcone będą 24 lipca w Warszawie.

Poniżej znajdziecie dwie archiwalne fotografie i specjalny formularz, za pomocą którego możecie przesłać stworzoną przez siebie historię!


Zwycięzcy pierwszej edycji naszego konkursu wizytę na planie "Czasu honoru" mają już za sobą. 1 lipca zameldowali się w dolnośląskim Walimiu, gdzie kręcone były sceny obrony barykady na Czerniakowie.

Zobaczcie, jak zostali ucharakteryzowani i w jakich scenach zagrali! Przeczytajcie, jak relacjonowali swój pobyt na planie...


Stawką drugiej edycji zabawy było aż 10 zaproszeń na plan zdjęciowy! Zwycięzców tej odsłony zaprosiliśmy na nagranie scen przewiezienia mieszkańców Warszawy z kościoła do obozu.

Zajrzyjcie do relacji z ich pracy na planie!


Na 16 lipca zaplanowano natomiast zdjęcia z udziałem zwycięzców trzeciej edycji naszego konkursu. Przeczytajcie historie, jakie stworzyli dla archiwalnych zdjęć konkursowych!


Cały konkurs podzielony jest na sześć etapów. Co tydzień informujemy Was, ile osób będzie mogło pojawić się na planie na danym etapie naszej zabawy i gdzie będą kręcone zdjęcia. Producenci "Czasu honoru" zastrzegają jednak, że terminy nagrań mogą ulegać zmianie (np. ze względu na pogodę). Nie jest również wykluczone, że zostaniecie poproszeni o diametralną zmianę wyglądu. Pamiętajcie: jest rok 1944 i kolorowe czy nietypowo obcięte włosy mogą okazać się problemem. Dlatego - by uniknąć niejasności i niespodzianek - koniecznie zapoznajcie się z REGULAMINEM KONKURSU!

Serial kultowy

200 członków grup rekonstrukcyjnych, setki statystów, 35 kaskaderów, kilkadziesiąt pojazdów cywilnych i wojskowych z epoki, czołg V Panther i samobieżna mina- pułapka 303 Goliath, ponad 200 sztuk broni, z której zostanie wystrzelone ok. 7000 sztuk naboi, ponad 100 koszul ze spłonkami imitującymi... czytaj więcej

"Czas honoru" zadebiutował na antenie TVP 2 w 2008 roku. Każdy odcinek oglądają średnio ponad 2 mln widzów. Produkcja zgarnęła kilka nagród (m.in. wyróżnienia przyznawane na WorldFest Independent Film Festival w Houston i New York Festivals).

Emisja 12 nowych odcinków, opowiadających o Powstaniu Warszawskim, zaplanowana jest na jesień tego roku. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserią zajął się Jan Hryniak, twórca "Tricku" i "Trzeciego".

Obok znanych już widzom postaci, kreowanych przez Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego, Magdalenę Różczkę, Olgę Bołądź, Agnieszkę Więdłochę czy Karolinę Gorczycę, na ekranie zobaczymy też bohaterów, w których wcielą się m.in. Borys Szyc, Edyta Olszówka, Ireneusz Czop i Maciej Musiał.

Odwiedź oficjalny profil serialu "Czas Honoru" na Facebooku!

Odwiedź facebookowy profil Muzeum Armii Krajowej w Krakowie!