Łotysz Nikołaj Griazin prowadzi w 77. Rajdzie Polski po czterech odcinkach specjalnych. Wygrał dziś już trzyOS-y i wypracował sobie solidną przewagę nad rywalami. W czołówce są także Polacy: Wojciech Chuchała i Mikołaj Marczyk.Popołudniu kierowcy pokonają jeszcze cztery odcinki specjalne.

Nikołaj Griazin był najszybszy na odcinkach "Swiętajno" i "Olecko". Wypracował sobie ponad 20 sekund przewagi nad rywalami. Na najdłuższym w rajdzie OS-ie "Wieliczki" jeszcze powiększył różnicę pomiędzy sobą i resztą stawki, która wynosi teraz aż 35,9 sek.

Za plecami Łotysza walka o miejsce na podium. Drugi jest, jak na razie Aleksiej Łukjaniuk. Kolejne lokaty zajmują Norweg Andreas Mikkelsen (+52 sek) oraz Mikołaj Marczyk, który na odcinku "Wieliczki" miał czwarty rezultat.

Bardzo dobre czasy notował na przedpołudniowej pętli Wojciech Chuchała. Więcej stracił dopiero na najdłuższym odcinki. Na razie zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Błędów na OS-ie "Wieliczki" nie uniknął Craig Breen. Irlandczyk poniósł spore straty i obecnie jest sklasyfikowany na 7. miejscu.

W czołówce mamy jeszcze jednego rodzimego kierowcę. To Kacper Wróblewski (14. lokata, +2:24,7). Duże straty na czwartym OS-ie poniósł Tomasz Kasperczyk, choć na razie nie znamy powodu tych problemów. Polak wypadł jednak z czołowej dziesiątki i spadł na dalekie miejsce. Po odpoczynku kierowcy wyjadą na drugą pętlę i ponownie przejadą odcinki "Świętajno", "Olecko" i "Wieliczki". Wieczorem będą jeszcze rywalizować na torze w Mikołajkach.


Czołówka 77. Rajdu Polski po 4. odcinkach specjalnych

1. Nikołaj Griazin - 34:59,5

2. Aleksiej Łukjaniuk +35,9

3. Andreas Mikkelsen +52,2

4. Mikołaj Marczyk + 1:01,8

5. Wojciech Chuchała +1:20,9


Opracowanie: