​Szefowa Porozumienia w okręgu lubelskim i kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji zaszczepiła się przeciwko Covid-19. Teresa Bogacka w rozmowie z Onetem zapewniła, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Marta Wcisło na środowej konferencji prasowej wskazała, że zaszczepieni przeciw Covid-19 zostali pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Posłanka powiadomiła wojewodę lubelskiego, który zapowiedział kontrolę.

W rozmowie z Onetem kanclerz WSEI Teresa Bogacka powiedziała, że uczelnia zgłosiła do szczepień 257 studentów z kierunku "pielęgniarstwo" oraz 16 pracowników związanych z tym kierunkiem. Przyznała, że sama też się zaszczepiła.

W tej grupie pracowników zostałam również zgłoszona i tydzień temu zostałam zaszczepiona - mówi Bogacka w rozmowie z Onetem. Zapewniła, że szczepienia były realizowane zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów.

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin zwrócił się do Bogackiej z prośbą o szczegółowe wyjaśnienie tej sprawy. Rzecznik Jan Strzeżek zaznaczył, że jeśli nie będą one satysfakcjonujące, to sprawa może trafić do sądu koleżeńskiego Porozumienia. 

Teresa Bogacka startowała do Sejmu z list Zjednoczonej Prawicy, jednak nie udało jej się wywalczyć mandatu. Od 24 lipca 2020 roku jest przewodniczącą Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu lubelskim.