Kilkadziesiąt załóg wystartuje w III Rajdzie Polski Kobiet. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę 22 czerwca i potrwa do niedzieli. Na linii startu zobaczymy między innymi Beatę Tadlę, Olgę Bończyk, Karolinę Szostak i Małgorzatę Kosińską z RMF 4Racing Team. Głównym celem zawodów jest propagowanie badań profilaktycznych i walka z chorobami nowotworowymi.

Małgorzata Kosińska zajmie miejsce w fotelu kierowcy nie po raz pierwszy, ale dla Aleksandry Kujawy będzie to rajdowy debiut w roli pilota. Rozpoczynająca przygodę z off-roadem Ola jest niezwykle dumna, że pierwsze rajdowe kroki postawi właśnie na trasach Rajdu Polski Kobiet. Zapewnia, że z Gosią świetnie się rozumieją i mają do siebie duże zaufanie - to może zaowocować miejscem na podium.

Obie panie mają zupełnie różne charaktery. Ola, jak na pilota rajdowego przystało, jest opanowana, bystra i szybka w działaniu, a do powierzonych zadań podchodzi bardzo odpowiedzialnie. Z kolei Gosia to przykład człowieka czynu. Często widzimy brawurową jazdę w jej wykonaniu. Być może ta wybuchowa mieszanka pozwoli zawodniczkom osiągnąć sukces.

Tegoroczna edycja Rajdu Polski Kobiet rozpocznie się w sobotę 22 czerwca około 8.30 przy ulicy Karowej w Warszawie. Stąd załogi wyjadą na odcinki wiodące przez malownicze tereny Mazowsza. Trasa prowadzi między innymi przez Piaseczno, Grójec, Białobrzegi i Radom. Potem uczestnicy odwiedzą Sielpie Wielkie, a leśnymi drogami dojadą do Starej Wsi, gdzie zanocują w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo. Tam będą czekać dodatkowe atrakcje, przygotowane przez gospodarzy.