Łukasz "Łoker" Łaskawiec podczas najbliższego rajdu Baja Carpathia, będzie miał swój debiut jako pilot Aleksandra "Faziego" Szandrowskiego z RMF 4RACING Team. Łukasz to doskonale znana w środowisku rajdowym postać. Pomimo swojego bardzo młodego wieku, zdążył zostać już czterokrotnym Mistrzem Europy w Rajdach Baja. Jako drugi Polak w historii stanął także na podium Rajdu Dakar w 2011 r. zdobywając 3 miejsce w grupie quadów. Jakie jest jego nastawienie przed najbliższym rajdem, gdzie nie wystartuje jako quadowiec, a jako pilot "Faziego" w najnowszej rajdówce zespołu RMF 4RACINR Team?

Łukasz, jeździłeś kiedyś jako pilot rajdowy?

Tak się składa, że raz jechałem jako pilot w małych zawodach. Nie było to nic znaczącego aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że nigdy nie pełniłem takiej funkcji. Co więcej trzeba pamiętać, że jako zawodnik startujący w grupie quadów, zawsze pilotowałem sam siebie na rajdach.

Jak się czujesz przed swoim pierwszym startem na Baja Carpathia?

To nie będzie mój pierwszy start w Baja Carpathia. Miałem okazję jechać w tym rajdzie w grupie quadów już dwa lata temu. Wygrałem w swojej kategorii więc myślę, że odcinki specjalne będą podobne i dobrze mi znane.

Cieszysz się na nowe wyzwanie?

Pewnie, że tak. Zawsze to kolejne doświadczenie! Poza tym u boku tak doświadczonego zawodnika jak "Fazi" mogę się wiele nauczyć.

Wskakujesz na miejsce Rafała Płuciennika - stresujesz się w związku z oczekiwaniami wobec Ciebie?

Szczerze mówiąc niczym się nie stresuję. Będę robił to co umiem najlepiej z mała zmianą - nie będę prowadził pojazdu.

Znany jesteś ze swoich startów w międzynarodowych imprezach sportowych ale na quadzie. Czy wiedza, którą posiadasz, jest do przełożenia na rolę pilota rajdowego?

Bez wątpienia! Pewny jestem, że doświadczenie jakie posiadam w nawigacji na quadzie uprości mi pracę w samochodzie.

Startujesz z "Fazim" w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Rezygnujesz w związku z tym z innych startów?

Absolutnie nie! Nie wyobrażam sobie zrezygnować z walki o kolejny tytuł Mistrza Europy w grupie quadów.

Zapowiada Ci się wobec tego bardzo intensywny czas. Gdzie będzie Cię można spotkać?

Najbliższe zawody Mistrzostw Europy w Rajdach Baja odbędą się w Hiszpanii w lipcu. Do tych zawodów bardzo intensywnie się przygotowuję cały czas, gdyż są dla mnie priorytetem. 

Dasz radę połączyć Twoje starty w Mistrzostwach Europy w Rajdach Baja z pilotowaniem Faziemu w Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych?

Terminy tak się poukładały, że starty z "Fazim" w Mistrzostwach Polski nie kolidują mi z moimi wyjazdami i treningami, dlatego jestem spokojny i wiem, że na wszystko będzie czas.

Czego Ci życzyć na koniec?

Przede wszystkim szczęścia i wsparcia. Wiem, że zespół RMF 4RACING Team ma wielu wiernych fanów i postaram się ich nie zawieść.

mat. prasowy (j.)