"Pracujemy nad rajdem, który zaczynałby się w Polsce, a kończył na Łotwie" - zdradził naszemu reporterowi Maciejowi Jermakowowi Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego. Rozmowy dotyczące powrotu Rajdu Polski do cyklu WRC mają rozpocząć się w marcu.

Na spotkaniu z FIA dowiemy się, jakie warunki stawia światowa federacja i promotor. Nie chodzi tylko o warunki finansowe, bo nie ukrywam, że pracujemy nad formułą rajdu, który rozpoczynałby się w Polsce, a kończył na Łotwie. Rajd Baltic Challenge zacząłby się w Mikołajkach, półtora dnia w Polsce, później dwa odcinki na Litwie i przejazd do Łotwy. W Rydze zmagania miałyby trwać dwa dni - mówi Andrzej Witkowski.

Prace nad tym projektem trwają od dwóch lat. Miał wejść w życie w tym roku, ale zmienił się promotor cyklu i rozmowy ustały. Ale teraz mamy za plecami mocne wsparcie nowego sponsora (Lotos - red.) i myślę, że we wrześniu będziemy mogli powiedzieć, że kontynuujemy starania albo, że rajd znalazł się w kalendarzu mistrzostw świata - dodał optymistycznie prezes PZM.

Obecna umowa z Eurosport Events (promotor mistrzostw Europy) jest podpisana na trzy lata, ale w przypadku awansu do WRC zostanie zmieniona.

Tegoroczny Rajd Polski znalazł się w kalendarzu europejskiego czempionatu.