Już 4 kwietnia rusza pierwszy rajd z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Baja Drawsko to wielki test dla wszystkich uczestników, ale dla RMF 4RACING Team będzie to podwójnie ważny sprawdzian - Aleksander "Fazi" Szandrowski i Rafał Płuciennik pojadą pierwszy raz w zupełnie nowej rajdówce. A mają chrapkę na mistrzostwo Polski w grupie TH! "Jesteśmy zwarci i gotowi do sezonu. Wszyscy zawodnicy teamu przygotowywali się intensywnie. Czego nam życzyć? Mety w każdym rajdzie w komplecie" - podkreśla Płuciennik.

Za parę dni pierwszy wasz rajd w sezonie 2014. Emocje duże?

No pewnie. Chyba już cały zespół nie może doczekać się pierwszego startu w tym sezonie. Dla nas z "Fazim" to szczególne wydarzenie, ponieważ startujemy nowym samochodem.

Nowy samochód - wielkie nadzieje. Jakie są wasze plany?

Bardzo chcemy, żeby nowa rajdówka dowoziła nas do mety każdego rajdu. Jeżeli tak się stanie, to jesteśmy spokojni o końcowy wynik. A walczymy oczywiście o jak najwyższe miejsca. Nie ukrywam również, że mamy wielkie zakusy na mistrzostwo Polski w grupie TH.

Nie boisz się usterek? Nowe auto, niesprawdzone...

Wierzę, że "Faziemu" udało się stworzyć auto, które tych usterek zbyt wiele nie będzie miało i będziemy mogli od pierwszego rajdu walczyć o wyniki. Ale to są rajdy i usterki się zdarzają. Oby było ich jak najmniej.

Plany związane z nową rajdówką już znamy, jednak nowy samochód jest jeden, a załóg kilka. Jakie cele stawiacie przed resztą zawodników?

Startujemy w tym roku w cyklu RMPST oraz RPPST. W tej pierwszej klasyfikacji jadę ja
z "Fazim" oraz duet Kosińska/Derengowski. Załoga Biegun/Kujawa startuje w Pucharze i tam mają zdobywać kolejne doświadczenie. Rajdów w tym sezonie jest sporo, więc wszystko może się wydarzyć.

Jak traktujesz Rajd Drawsko? Bardzo poważnie czy jako rajd "przetarcia" dla nowej rajdówki?

Pierwszy rajd traktujemy na spokojnie. Chcemy "wjeździć się" w nową rajdówkę, zobaczyć, jak jedzie konkurencja, i zaatakować z pełną mocą od drugiej rundy.

Jak oceniasz przygotowanie całego zespołu?

Jesteśmy zwarci i gotowi do sezonu. Wszyscy przygotowywaliśmy się intensywnie i liczymy na duże emocje od pierwszego do ostatniego rajdu.

Macie też nowych partnerów...

Tak. I bardzo cieszymy się, że możemy rozwijać nasz projekt. Bez wsparcia partnerów nie byłoby to możliwe. W tym sezonie wspierają nas: RMF FM, Lenovo, Borg Warner, Goodyear, Auto Partner.

Wasze miasteczka rajdowe są znane z okazałości i wielkości. W tym roku nadal będziecie tak prezentować się na rajdach?

Firmy Mitko i Poltent wspierają nas już od 2008 roku. W tym roku również są z nami
i przygotowujemy kilka nowych elementów do naszego miasteczka. W czasie kilku rund zbudujemy zatem duże rajdowe miasteczko, do którego zapraszamy naszych kibiców.

Nowa rajdówka jest, nowi partnerzy również, przygotowanie świetne. Czego więc wam życzyć?

Mety w każdym rajdzie w komplecie.

(edbie)

RMF 4RACING Team / RMF FM