Reprezentacje Niemiec i Ghany awansowały z grupy D do 1/8 finału piłkarskiego mundialu w RPA. W bezpośrednim spotkaniu tych drużyn górą byli trzykrotni mistrzowie świata, którzy wygrali w środę w Johannesburgu 1:0.

Zobacz również:

Niemcy dzięki zwycięstwu zajęli pierwsze miejsce w grupie (6 pkt) i w szlagierowo zapowiadającym się meczu 1/8 finału zagrają z Anglią - drugim zespołem grupy C. Z kolei wicemistrz grupy D Ghana (4 pkt) trafi teraz na Stany Zjednoczone.

W środę wieczorem z turniejem pożegnali się Australijczycy (4 pkt) i Serbowie (3 pkt). Obie drużyny spotkały się w Nelspruit - niespodziewanie górą byli zawodnicy z antypodów, zwyciężając po bardzo zaciętym meczu 2:1.

Wcześniej awans do 1/8 finału zapewnili sobie piłkarze Urugwaju, Meksyku, Argentyny, Korei Południowej, USA, Anglii, Holandii i Brazylii. Dwie ostatnie drużyny rozegrają jeszcze po jednym meczu w fazie grupowej.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.