Gołębie to plaga stadionów w RPA, a wiadomo, ze kibice nie chcieliby, żeby ich kolorowe stroje stały się ofairą "ptasiej rozrzutności". Kiedy fani futbolu będą podziwiać piłkarzy Grecji i Korei Południowej podczas dzisiejszego meczu, do walki z gołębiami ruszą sokoły.

W Port Elizabeth postanowiono walczyć z gołębiami znanymi od tysięcy lat sposobami naturalnymi. Pod dachem stadionu zamontowano klatki dla trzech sokołów, które mają przeganiać gołębie. Do walki z insektami wysłano także nietoperze, które nie powinny narzekać na brak pożywienia, bo stadion położony jest w pobliżu jeziora.

W innych miastach postawiono na środki chemiczne, ale najlepiej z nieproszonymi gośćmi radzi sobie właśnie proekologiczny Port Elizabeth. To właśnie na tym stadionie zostaną rozdane brązowe medale tych mistrzostw.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.