Na ten dzień piłkarscy kibicie czekali z niecierpliwością! I jest! Dziś wielkie święto wszystkich fanów futbolu – ruszają mistrzostwa świata w piłce nożnej. W dniu inauguracji na Rynku Głównym w Krakowie wraz ze słuchaczami RMF FM POBILIŚMY REKORD GUINNESSA w jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :
W sumie na krakowskim Rynku Głównym pojawiło się 1561 osób. Około godz. 12.30 wszyscy zaczęli "kapkować". Poprawnie piłkę futbolową podbijało 1444 zawodników, a to oznaczało, że padł rekord Guinnessa! To był niesamowity widok.

Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

13:09

A teraz nasz rekord w przyśpieszonym tempie i formacie 360!

12:58

12:54

To był niesamowity widok. Już oficjalnie MAMY REKORD Guinessa! 1561 osób wzięło udział w tej zabawie na Rynku Głownym w Krakowie, a poprawnie piłkę futbolową podbijało 1444 zawodników.


12:32

Udało się! Nieoficjalnie mamy rekord Guinnessa!

12:30

Na Rynku Głównym w Krakowie w próbie bicia rekordu weźmie udział 1561.

12:28

Zawodnicy zajmują swoje miejsca!


12:27

Jak sobie poradzą nasi reporterzy?


12:22

Wszyscy już są gotowi.


12:21

12:19

Liczba osób podbijających piłkę na Rynku cały czas rośnie, emocje też!

12:05

Zaczynamy próbę przed oficjalnym biciem rekordu.

12:03

Na Rynku 1200 osób. Wśród nich kibice z Bielska-Białej. Czy będzie rekord? Będą sprawdzać sędziowie PZPN.

11:48

Jest z nami już ponad 1000 osób! Czekamy na kolejne.


11:41

Coraz więcej małych i dużych piłkarzy jest na Rynku.

11:33

Do podbijania zagrzewa zespół Enej.

11:28

Została już tylko godzina!

11:23

Jeszcze przez niecałe 40 minut bramki będą otwarte. Czekamy na was!

11:11

Rynek powoli zaczyna się zapełniać.

11:09

Chętni do pobicia rekordu wypełniają plac obok Sukiennic.

11:03

Czas na ostatnie przygotowania.

10:45

Atmosfera na Rynku Głównym jest coraz bardziej gorąca.


10:30

10:02

1407. Jeśli tyle osób będzie dziś jednocześnie podbijać piłkę futbolową, pobijemy rekord Guinnessa! 

9:23

Reporter RMF FM Michał Dobrołowicz jest już gotowy do bicia rekordu!


9:02

Przed wieżą ratuszową rozstawiana jest scena i duży telebim. Odgrodzona jest już cała płyta Rynku Głównego. Stoją tu nasze żółte namioty. Każdy, kto chce może dołączyć do nas, na chętnych czekają piłki i koszulki. Czeka też specjalne wejście - od ulicy świętego Jana.

Przygotowaliśmy dla Was 1700 specjalnych żółtych piłek futbolowych i tyle samo naszych firmowych koszulek! Tak "uzbrojeni" zamierzamy z Waszą pomocą przejść do historii i pobić rekord Guinnessa jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej.

Piłkę trzeba podbijać przez 10 sekund


Zgodnie z wymogami postawionymi przez Guinness World Records w Londynie, wszyscy uczestniczy jednocześnie na nasz sygnał będą podbijać piłkę futbolową przez 10 sekund. Ponieważ próba jest dość trudna od strony technicznej i do jej wykonania musimy zapewnić każdemu uczestnikowi odpowiednią przestrzeń, to na Rynku w Krakowie przewidzieliśmy miejsce dla maksymalnie 1700 osób.

Zapraszamy!


Podczas bicia rekordu dopingować nas będą

Enej, polski zespół rockowo - folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie;

Antek Smykiewicz: wokalista;


Krzysztof Golonka, najpopularniejszy w Polsce youtuber sportowy (ponad 1 100 000 subskrybentów) najbardziej doświadczony piłkarski performer w Polsce, finalista programu "Mam Talent", Mistrz Świata Trików Piłkarskich

Oto co musisz wiedzieć


Bramki wejściowe otwieramy o godzinie 11:00 i będą otwarte do godziny 12:00. Prosimy nie zwlekać z przybyciem, bo potem mogą być kolejki. Po godzinie 12:00 bramki zostaną zamknięte i wejście na teren imprezy nie będzie już możliwe, nawet dla osób, które mają zaproszenie.

 • uczestnicy zarejestrowani (wejście nr 2 - od strony ulicy Sławkowskiej)
  Wszystkie osoby, które zarejestrują się na naszej stronie, a ich zgłoszenie zostanie zaakceptowane, otrzymają oficjalne zaproszenie na imprezę drogą mailową. Zaproszenie należy zabrać ze sobą na imprezę.
  Osoby nieletnie muszą mieć wypełnione oświadczenie Rodzica/Opiekuna prawnego, którego wzór jest na zaproszeniu. Wszystkie osoby zarejestrowane mają gwarancję wejścia na teren imprezy i otrzymania piłki i koszulki, pod warunkiem przybycia w godzinach 11:00-12:00.
 • uczestnicy niezarejestrowani (wejście nr 1 - od strony ulicy św. Jana)
  Dla uczestników, którzy nie dokonają wcześniejszego zgłoszenia, a którzy będą chcieli wziąć udział w naszej imprezie mamy przewidzianą pulę około 300 miejsc. Uczestnicy niezarejestrowani będą mogli wejść specjalnie oznaczonym wejściem. UWAGA - ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uczestnikom niezarejestrowanym NIE GWARANTUJEMY wejścia na teren imprezy i w związku z tym zachęcamy do wysłania zgłoszenia przez formularz na naszej stronie poniżej.
 • grupy zorganizowane (wejście nr 2 - od strony ulicy Sławkowskiej)
  Opiekunowie grup zorganizowanych, które zgłosiły się przez formularz zgłoszeniowy zostaną poinformowani o szczegółach udziału telefonicznie lub mailowo.

OSOBY NIELETNIE
Osoby nieletnie muszą mieć wypełnione oświadczenie Rodzica/Opiekuna prawnego, którego wzór jest na zaproszeniu.

INNE SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE
Na teren imprezy NIE WOLNO wchodzić z:

 • psami
 • rowerami
 • torbami (dozwolone są małe torebki i plecaki)
 • wózkami dziecięcymi
 • ani innymi rzeczami, które będą przeszkadzać w próbie podbijania piłki.