257 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Publikujemy arkusz maturalny, a już wkrótce także propozycje odpowiedzi, opracowane przez ekspertów specjalnie dla portalu Interia.pl. Wieczorem na RMF 24 będziemy mieli także arkusz z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2017. Zobacz arkusz!

Matura 2017. Język angielski - poziom podstawowy - ARKUSZ CKE

Matura 2017. Język angielski - poziom podstawowy - TRANSKRYPCJA

Matura 2017. Publikujemy rozwiązania!

Przykładowe odpowiedzi z języka angielskiego na poziomie podstawowym przygotowali dla Was eksperci portalu Interia.pl


Egzamin z j. angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się dziś po godz. 9. Trwał 120 minut. Przebiegał spokojnie - poinformował dyrektor CKE Marcin Smolik.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

Chętni mogą go zdawać także j. obcy na poziomie rozszerzonym. Egzamin z angielskiego na tym poziomie jest przeprowadzany dziś po południu. Przystąpienie do niego zadeklarowało 138 tys. abiturientów.

Trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzysta musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru oraz do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia.

RMF FM/Interia.pl