Najpierw rockowy pazur i chwytliwe gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by w piątek Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy - z fanami Tauron Life Festival Oświęcim 2017 na czele!

Na godzinę przed otwarciem festiwalowych bram w Oświęcimiu zerwał się porywisty wiatr i rozpętała się ulewa. Zgodnie jednak ze starym porzekadłem, które mówi, że po burzy zawsze świeci słońce - od 16:00 na terenie stadionu nie spadła ani jedna kropla.

I nie mogło być inaczej, skoro tego dnia Tauron Life Festival Oświęcim zwieńczenie wieczoru miało należeć do reggae - najbardziej chyba pogodnego rodzaju muzyki.

"Królem polowania" był oczywiście Shaggy, którego rewelacyjny występ widzowie będą wspominać jeszcze przez długi czas. Koncert Jamajczyka, wypełniony takimi hitami jak "Boombastic", "Angel" czy "Feel the Rush", wprawił fanów w taneczną ekstazę. Blisko 50-letni Shaggy czarował i porywał charyzmą, a koncert zakończyło pamiątkowe selfie z publicznością, która oklaskiwała artystę jeszcze długo po tym, jak wybrzmiały ostatnie dźwięki jego muzyki.

Wcześniej taneczne rytmy w jamajskich barwach zapewnili Mesajah i obchodzący 20-lecie istnienia Maleo Reggae Rockers. Ten pierwszy rozbujał publikę, ci drudzy dołożyli do swojego unikatowego reggae sporo gitar, dzięki czemu stali się dobrym pomostem pomiędzy bardziej rockową, pierwszą częścią dnia.

Wysoką formę i niebywałą klasę potwierdzili eksperymentujący muzycy Lao Che, sceniczną energią zaimponował młody zespół BeMy. Estoński I Wear* Experiment pokazał, jak gra się nowoczesną elektronikę, zaś zespół Kandinsky z Dachau udowodnił, że gitarowy rock wciąż ma się świetnie i zdobywa serca kolejnych pokoleń fanów.

Piątkowe koncerty Tauron Life Festival Oświęcim 2017 były znakomitym preludium do tego, co czeka nas dzisiaj: fani już odliczają godziny do występów m.in. LP, Kasi Kowalskiej, Julii Pietruchy i legendy rocka - grupy Scorpions!


Źródło: 
Oficjalna strona Tauron Life Festival Oświęcim 2017

(e)