Katastrofa 10 kwietnia w ten weekend w specjalnych wydaniach faktów RMF FM prosto ze Smoleńska. Na miejscu są nasi reporterzy Paweł Świąder i Przemysław Marzec i dwoje prowadzących - Małgorzata Steckiewicz i Tomasz Staniszewski. Fakty ze Smoleńska będą prowadzone w niedzielę 10 kwietnia co godzinę od 7 do 14. W poniedziałek, 11 kwietnia, Fakty ze Smoleńska nadamy o 7, 8 i 9.

Przy brzozie odczytano nazwiska ofiar - relacja Pawła Świądra

W sobotę przed 11 rozpoczęły się uroczystości rocznicowe w Smoleńsku. Najpierw rodziny ofiar z dala od telewizyjnych kamer i blasku fleszy modlili się przy wraku tupolewa. Następnie zatrzymali się przy brzozie, przy której leżą fotografie kilku ofiar tragedii. Tam odczytano nazwiska wszystkich, którzy zginęli 10 kwietnia. Po każdym z nich żołnierze ustawią znicz - w efekcie 96 świec stworzyć ma krzyż.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Steckiewicz i Tomasza Staniszewskiego

Smoleńsk rok po katastrofie 10 kwietnia - posłuchaj relacji Pawła Świądra

Paweł Świąder rok temu był w grupie dziennikarzy, którzy przylecieli do Smoleńska jakiem. Swoje wspomnienia opisał w poruszającej relacji "Boję się powrotu do Polski". Teraz, za pomocą twittera, Paweł relacjonuje swoją kolejną podróż do Smoleńska.

Na www.rmf24.pl publikujemy specjalny raport "Rok po katastrofie w Smoleńsku". Na bieżąco będziemy informować o obchodach pierwszej rocznicy tragedii. Oprócz tego przypominamy archiwalne materiały. Prezentujemy m. in. zapis relacji minuta po minucie z 10 kwietnia oraz kolejnych dni, i zdjęcia. Publikujemy też wywiady poświęcone tragedii oraz śledztwu przeprowadzone przez dziennikarzy RMF FM. W najbliższą niedzielę mija pierwsza rocznica katastrofy 10 kwietnia. W weekend na antenie RMF FM usłyszycie specjalne wydanie faktów poświęconych tym wydarzeniom. Nasi dziennikarze będą zarówno kraju - Warszawie i Krakowie - gdzie odbędą się uroczystości rocznicowe, jak i w Smoleńsku, gdzie rozbił się prezydencki tupolew.