Śledztwo w sprawie katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154 będzie prowadzone przy ścisłej współpracy z odpowiednimi organami i służbami Polski - zapowiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Poinformowała o tym służba prasowa Kremla, według której Miedwiediew złożył taką deklarację w rozmowie telefonicznej z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Rosyjski prezydent przekazał szefowi polskiego rządu wyrazy głębokiego współczucia. W tym ciężkim dniu naród Rosji jest z narodem polskim - oświadczył Miedwiediew.

Prezydent powiedział też, że polecił przeprowadzenie pełnego i drobiazgowego śledztwa w sprawie przyczyn tragedii.

Rosja deklaruje wszelką pomoc w śledztwie ws. katastrofy

W związku z tragiczną katastrofą lotniczą, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, Rosja jest gotowa niezwłocznie przyjąć polskich specjalistów. Ambasada rosyjska w Warszawie otrzymała już polecenie w sprawie wydania im wiz - poinformowało rosyjskie MSZ.

Podkreślono, że strona rosyjska pozostaje w ścisłym kontakcie z "kompetentnymi organizacjami polskimi" i że gotowa jest przekazać wszelkie informacje, niezbędne do przeprowadzenia przez polskich specjalistów śledztwa w sprawie katastrofy.

Słuchaj w internecie programu specjalnego w RMF FM