"We wtorek Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu podejmie decyzję, czy wszcząć na nowo umorzone w 2013 r. śledztwo przeciwko prokuratorom z Warszawy, którzy prowadzą sprawę smoleńską - pisze "Gazeta Polska Codziennie. "Domaga się tego w imieniu rodzin części ofiar mec. Piotr Pszczółkowski. Twierdzi, że prokuratorzy z WPO w Warszawie rażąco złamali prawo. Chodzi m.in. o ich nieobecność przy sekcjach zwłok" - wyjaśnia dziennik.

Piotr Pszczółkowski cytowany przez "GPC" nie widzi możliwości, by wniosek rodzin smoleńskich, które reprezentuje, został rozpatrzony negatywnie. "Nieprzeprowadzenie przez polską prokuraturę własnych sekcji i oględzin zwłok, po sprowadzeniu ciał ofiar katastrofy do Polski, może być kwalifikowane nie tylko jako karalne niedopełnienie obowiązków, ale także rozważane jako działanie na szkodę polskiego śledztwa" - przekonuje.

"Brak wykonanych sekcji zwłok ofiar przez stronę polską, prowadzenie śledztwa na podstawie sfałszowanej przez Rosjan dokumentacji medycznej - to tylko część zaniechań, jakich dopuścili się śledczy z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Pomimo ewidentnej winy nikogo wciąż nie ukarano" - podkreśla dziennik. 

We wtorkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" także:

- "Paczki" z Niemiec dla Platformy Obywatelskiej

- Rząd dobija polski przemysł

Gazeta Polska Codziennie