Mimo nie zawsze zadowalających zarobków i warunków pracy czerpiemy z niej satysfakcję. Z badań firmy Work Service wynika, że ponad 81 procent polskich pracowników jest zadowolonych ze swojego zajęcia - pisze "Puls Biznesu".

Amerykański gigant e-commerce Amazon.com zatrudni w Polsce 6 tysięcy osób. W okolicy Wrocławia i w Poznaniu mają stanąć trzy olbrzymie centra logistyczne spółki, które ruszą w przyszłym roku - ustalił "Puls Biznesu". czytaj więcej

Kryzys pomaga docenić pracę, którą się ma - komentuje Krzysztof Inglot z Work Service. Jak dodaje, przy tak wysokim bezrobociu cenimy fakt, że mamy pracę i mamy się z czego utrzymać.

Wpływ na satysfakcję z pracy ma wysokość pensji. Jak wynika z badań, swoje zajęcie doceniają wszyscy ankietowani zarabiający co najmniej 4 tysiące złotych "na rękę".

Być może dlatego zadowoleni z pracy są przede wszystkim mieszkańcy metropolii (90,8 procent z nich deklaruje satysfakcję z pracy), a im mniejsza miejscowość - tym więcej niezadowolonych.

Badania pokazują również, że mężczyźni są bardziej zadowoleni z pracy niż kobiety. Jak tłumaczy "PB", to także jest spowodowane generalnie niższymi zarobkami pań.

(edbie)