O 105 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 12 chorych na Covid-19 poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Dwa regiony nie zarejestrowały poprzedniej doby żadnego nowego zakażenia koronawirusem i żadnego zgonu z powodu Covid-19.

Resort sprecyzował, że wyłącznie z powodu Covid-19 zmarło minionej doby 2 chorych, natomiast z powodu współistnienia covid z innymi schorzeniami: 10.

Najwyższe bilanse nowych zakażeń, powyżej dziesięciu przypadków, zanotowały Mazowsze (18) i Wielkopolska (13).

Dalej są w tej statystyce województwa: kujawsko-pomorskie (10), podkarpackie (8), dolnośląskie (7), podlaskie (7), pomorskie (7), śląskie (6), lubelskie (5), łódzkie (4), opolskie (4), małopolskie (3), świętokrzyskie (3) i zachodniopomorskie (2).

8 przypadków zostanie dopiero uzupełnionych w statystykach wojewódzkich, w tej chwili bowiem sanepid nie zna adresów tych zakażonych.

W dwóch regionach - Lubuskiem i Warmińsko-Mazurskiem - nie wykryto poprzedniej doby żadnego zakażenia koronawirusem i nie zmarł żaden chory na Covid-19.

Aktualny bilans pandemii koronawirusa w Polsce to 2 881 151 wykrytych zakażeń i 75 191 ofiar śmiertelnych.

W szpitalach: Blisko 400 pacjentów z koronawirusem

W najnowszym raporcie resort zdrowia podaje także, że w szpitalach leczonych jest w tej chwili 388 chorych na Covid-19, a 62 z nich potrzebuje pomocy respiratora.

Od początku pandemii w naszym kraju koronawirusa pokonało zaś już ponad 2,65 mln ludzi.

Ministerstwo przekazało także, że w ciągu ostatniej doby zrobiliśmy w całym kraju ponad 41,5 tysiąca testów na koronawirusa, zaś od początku pandemii: już ponad 18 mln.

Koronawirus w województwach: Zobacz statystyki!

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.