Kwarantanna nie musi być nudna! W sieci pojawiło się niezwykłe nagranie. Widać na nim dwójkę polskich policjantów, którzy uatrakcyjnili kontrolę osób w izolacji i postanowili dla nich… zatańczyć.

Do nietypowej kontroli doszło w Nowym Dworze Gdańskim w województwie pomorskim. Policjanci, którzy sprawdzali czy dwójka małych dzieci przebywa w kwarantannie, postanowili przygotować dla nich specjalny układ taneczny.

Funkcjonariusze zatańczyli do znanego hitu lat 70. Village People "YMCA".

Do duetu policjantów, pani Karoliny i pana Pawła zadzwonił prowadzący na antenie RMF FM "Lepszą połowę dnia" Mateusz Opyrchał i porozmawiał z roztańczonym duetem.

Pojawił się taki pomysł i wykonanie było wspólne. Nie żałujemy tego co zrobiliśmy i mamy nadzieję, że to będzie takie miły, przyjazny akcent w obecnej sytuacji, jaka zaistniała w Polsce. Chcemy, żeby to był miły gest dla wszystkich Polaków, szczególnie dla dzieci. Ten występ był dedykowany dzieciom, które tam mieszkały razem z mamą i taki był nasz cel - powiedzieli funkcjonariusze w rozmowie z naszym dziennikarzem.

Ponad 80 tysięcy osób w kwarantannie

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w kwarantannie przebywa obecnie ponad prawie 84 tysiące ludzi. Ponad 150 tysięcy osób jest zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju, a prawie 60 tysięcy jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

SPRAWDŹ: Ministerstwo Zdrowia: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem