Blisko trzy tysiące uczniów z olsztyńskich szkół uczy się zdalnie. Powód to oczywiście duża liczba zakażeń koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest w Zespole Szkół Energetyczno-Mechanicznych i V LO.

W tym tygodniu w Olsztynie zdalnie uczy się blisko trzy tysiące uczniów. Najwięcej klas przeszło na taki model nauki w Zespole Szkół Energetyczno-Mechanicznych i V Liceum Ogólnokształcącym. W każdej z tych placówek zdalnie uczy się prawie 300 uczniów.

Z danych ratusza wynika, że w wielu przypadkach powodem zdalnej nauki są zakażenia koronawirusem wśród uczniów. W czwartek w Warmińsko-Mazurskiem odnotowano około 1200 zakażeń, najwięcej w Olsztynie. 

Ferie szkolne w woj. warmińsko-mazurskim rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek. 

Zalecam, aby w czasie ferii zostać w domu, nie wyjeżdżać w miejsca, gdzie może być dużo ludzi. Jestem jednak świadom tego, że wycieczki zorganizowane będą się odbywały. Najlepiej, gdyby na takie ferie wyjechały tylko zaszczepione dzieci. Jeżeli będzie inaczej, to pamiętajmy tradycyjnie o maseczkach i odstępach - mówi szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko. 

Według służb sanitarnych niestety sytuacja w regionie może się pogorszyć. Porównując tydzień do tygodnia, to na Warmii i Mazurach widać przyrost o ponad 100 procent zakażeń koronawirusem. 

Mamy coraz więcej wariantów Omikronu i trzeba pamiętać, że to wysoce zaraźliwa mutacja koronawirusa - dodaje Dzisko.

Opracowanie: