Władysław Kosiniak-Kamysz jako kolejny polityk dołączył do akcji #hot16challange2. Nominowany przez youtubera prezes PSL nie zdecydował się jednak na rapowanie. Kandydat na prezydenta zdecydował się też rzucić niestandardowe wyzwanie Jarosławowi Kaczyńskiemu.

"Dzięki Sierżant Bagieta za nominację, to wielki zaszczyt, ale nie będę rapował. Wydaje mi się, że inicjatorzy tej akcji nie oczekiwali od polityków nieudolnych rapsów tylko konkretnego działania" - mówi na nagraniu Władysław Kosiniak-Kamysz.

Później prezes PSL mówi o ustawach dotyczących służby zdrowia, które zgłosił - premii dla bohatera i zwiększenie wydatków na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB.

Kosiniak-Kamysz nominuje też Jarosława Kaczyńskiego, ale nie do rapowania, a do przyjęcia proponowanych przez niego ustaw.

Przypomnijmy, że największym echem odbił się filmik, który w ramach akcji nagrał prezydenta Andrzej Duda. Słowa o "ostrym cieniu mgły" przejdą do historii. Wczoraj prezydent wytłumaczył, co miał na myśli.

Zobaczyć można też występ Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara czy prof. Marcina Matczaka.Całą akcję zaczął jednak Solar i początkowo brali w niej udział wyłącznie raperzy. Celem jest uzbieranie środków na pomoc polskiej służbie zdrowia.