O 74 nowych zakażeniach koronawirusem poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również, że minionej doby nie zmarł w Polsce żaden chory na Covid-19. W szpitalach przebywa obecnie nieco ponad trzystu pacjentów covidowych.

Najwyższy bilans nowych zakażeń zanotowało minionej doby Mazowsze (16).

Pozostałe wykryte przypadki pochodzą natomiast z województw: małopolskiego (8), śląskiego (7), wielkopolskiego (7), podlaskiego (5), dolnośląskiego (4), świętokrzyskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), łódzkiego (1) i opolskiego (1).

5 przypadków zostanie dopiero uzupełnionych w statystykach wojewódzkich, na razie bowiem sanepid nie zna adresów tych zakażonych.

Aktualny bilans pandemii koronawirusa w Polsce to 2 882 220 wykrytych zakażeń i 75 242 ofiary śmiertelne.

W szpitalach: 305 pacjentów z Covid-19

W najnowszym raporcie resort zdrowia podał również, że w szpitalach leczonych jest w tej chwili 305 chorych na Covid-19, a 45 z nich potrzebuje pomocy respiratora.

Kwarantanną objętych jest w całym kraju ponad 83,5 tysiąca ludzi.

Koronawirusa pokonało zaś w sumie ponad 2,65 mln Polaków.

Ostatniej doby wykonaliśmy tylko 28 tysięcy szczepień przeciw Covid-19

Ministerstwo przekazało również, że w ciągu ostatnich 24 godzin zrobiliśmy w całym kraju ponad 23,5 tysiąca testów na koronawirusa, a od początku pandemii: już ponad 18,4 mln.

Szczepień przeciw Covid-19 wykonaliśmy już w sumie nieco ponad 33,77 mln, przy czym minionej doby: jedynie niespełna 28 tysięcy.

Od początku kampanii szczepień pierwszą dawkę przyjęło nieco ponad 18 mln Polaków, a drugą: ponad 15,7 mln.

W pełni zaszczepionych - po przyjęciu obu dawek preparatów Pfizera, Moderny lub AstryZeneki albo jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson - jest już niemal 17 mln Polaków.

Koronawirus w województwach: Zobacz statystyki


/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.