Warszawski przedsiębiorca chce pomóc samorządom w koordynowaniu pomocy dla seniorów. Specjalna, bezpłatna aplikacja, która nazywa się POMOCtu - opracowana i utrzymywana za darmo przez firmę zajmującą się m.in. oszczędzaniem energii - umożliwia połaczenie osób potrzebujących pomocy z wolonatariuszami.

Aplikacja, która działa na smartfonach Apple i tych z Androidem, umożliwia seniorowi wpisanie potrzeb i adresu. Osoby, które chcą pomóc, mogą łatwo znaleźć w swojej okolicy kogoś potrzebującego wsparcia.

Jeżeli chcesz komuś pomóc ściagając aplikację i zgadzasz się, żeby Cię zlokalizowała to ona przedstawi Ci listę osob, które potrzebują pomocy według odległości. Widać lokalizację, odległość i jak pilna jest to prośba i czego dotyczy. Zakupów, czy wyprowadzenia psa - tłumaczy Tomasz Kotowski, właściciel firmy SayEnergy.

Program, który można także uruchomić przez przegladarkę WWW komputera, mogą wykorzystywać samorządy do koordynacji pracy ośrodków pomocy społecznej. 

Aplikacja może być takim narzędziem, które połączy wolonatariat z osobami, które są w potrzebie za pośrednictwem samorządu. Osoby, które potrzebują pomocy mogą poprosić pracownika MOPS-u o wprowadzenie swoich danych, co zajmie około 30 sekund - wyjaśnia Kotowski. Przedsiębiorca opracował aplikację z myślą o swoich rodzicach, którzy są seniorami i mieszkają na Podkarpaciu.

Więcej informacji na temat bezpłatnej aplikacji znajdziecie na stronie POMOCtu.