8 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w hokejowej reprezentacji Polski. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, wśród zakażonych SARS-CoV-2 jest nowy szkoleniowiec kadry Robert Kalaber.

8 nowych zakażeń oznacza, że w hokejowej reprezentacji wykryto dotąd 11 przypadków SARS-CoV-2.

Dwa dni temu informowaliśmy o potwierdzeniu po zgrupowaniu kadry w Warszawie trzech pierwszych przypadków zakażenia.

Wśród zainfekowanych jest Damian Kapica, 28-letni napastnik, który w zbliżającym się sezonie ma reprezentować barwy jednego z austriackich klubów i przed dołączeniem do nowego zespołu musiał przejść testy na COVID-19: poddał się im po powrocie ze zgrupowania kadry.

Na zgrupowaniu, które trwało od 19 do 26 lipca, stawiło się w sumie 34 hokeistów. Było to pierwsze spotkanie kadrowiczów z nowym trenerem reprezentacji Robertem Kalaberem.

"O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną" - informował w niedzielę prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina w wypowiedzi cytowanej przez oficjalny serwis PZHL.

Jak podał portal hokej.net, pozytywne wyniki testów na koronawirusa uzyskali również obrońca JKH GKS-u Jastrzębie Arkadiusz Kostek i napastnik GKS-u Tychy Filip Komorski.

W tej chwili wiadomo już, że liczba przypadków koronawirusa wśród kadrowiczów jest znacznie wyższa: potwierdzono bowiem 8 kolejnych infekcji. Wśród zakażonych jest selekcjoner Kalaber.

Co więcej, ostatecznie zakażeń potwierdzonych może zostać jeszcze więcej: hokejowa federacja czeka bowiem wciąż na wyniki 22 testów.

Badaniom na obecność SARS-CoV-2 poddano również hokeistów GKS-u Tychy, mieli oni bowiem kontakt z Filipem Komorskim.

Testy przeszli również - jak podaje hokej.net - zawodnicy, trenerzy i pracownicy JKH GKS-u Jastrzębie.