"O kolejne pięć osób wzrosła grupa zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Łącznie wirusa stwierdzono u 35 osób - 14 pacjentów i 21 pracowników" — poinformował w niedzielę rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Według stanu na sobotę z 67 osób poddanych badaniom na obecność koronawirusa II Oddziału Chorób Wewnętrznych zakażonych było 13 pacjentów i 17 pracowników II Oddziału Chorób Wewnętrznych; pacjenci zostali przewiezieni do jednoimiennego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Zdecydowano też o przetransportowaniu 12 pacjentów z wynikami negatywnymi do innych szpitali ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi. Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przewieziono sześciu pacjentów, a do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy i Nowego Szpitala w Świeciu — po trzech.

NIE PRZEGAP: Testy szczepionki AstraZeneca na Covid-19 będą wznowione

Niestety stwierdzono zakażenie koronawirusem kolejnych pięciu osób — pacjentki z Oddział Chirurgii i czterech pracowników szpitala. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o zawieszeniu przyjęć na tym oddziale. Pobrano wymazy od wszystkich osób, które przebywały na tym oddziale. Na szczęście wszystkie wyniki są ujemne - powiedział Mól.

W sobotę pobrano łącznie 115 wymazów od pacjentów i pracowników szpitala. Większość wyników jest już znana, z czego pięć to wyniki pozytywne. Jeszcze w niedzielę ma zostać pobranych kolejnych ok. 100 wymazów do badań.

Stan 13 pacjentów z II Oddziału Chorób Wewnętrznych przewiezionych do szpitala w Grudziądzu jest poważny, ale ich stan już wcześniej był ciężki ze względu na choroby, na które cierpieli. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Ponad 900 ozdrowieńców