Słynni bliźniacy Igor i Grichka Bogdanoff nie żyją. Najpierw odszedł Grichka, sześć dni później Igor. Obaj chorowali na Covid-19.

Igor i Grichka Bogdanoff zmarli na Covid-19 w wieku 72 lat w odstępie kilku dni. Najpierw 28 grudnia 2021 roku odszedł Grichka, teraz rodzina przekazała informację o śmierci Igora.

Rodzina słynnych bliźniaków w rozmowie z francuską gazetą "Nice-matin" potwierdziła, że żaden z nich nie był zaszczepiony przeciwko koronawirusowi.

Igor Bogdanoff osierocił żonę oraz sześcioro dzieci. Jego brat Grichka nie miał ani partnerki, ani potomstwa.


Igor i Grichka Bogdanoff - kim byli

Bliźniacy, potomkowie arystokracji, zdobyli sławę najpierw jako gospodarze popularnonaukowego programu we francuskiej telewizji, a potem kontynuowali zainteresowanie nauką. Grichka obronił doktorat z matematyki, a Igor z fizyki. 

Publikowali także artykuły naukowe, które były krytykowane przez innych badaczy, jako prace, które nie przedstawiają żadnych wartości. Byli także oskarżani o plagiat.

Bracia byli także kojarzeni ze zmianami w ich wyglądzie, które zaczęto zauważać w latach 90. Podejrzewano ich o zamiłowanie do chirurgii plastycznej, czemu sami bliźniacy zaprzeczali. Jeszcze inne teorie sugerowały, że mogą cierpieć na akromegalię.