Komendant Główny Policji złożył w prokuraturze zawiadomienie dotyczące blokowania policyjnej strony internetowej - dowiedział się reporter RMF FM. Chodzi o ostatnie ataki hakerskie na portale rządowej administracji w związku z przyjmowaniem przez Polskę międzynarodowego porozumienia ACTA.

Prokuratura okręgowa przekazała zawiadomienie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której zleciła prowadzenie postępowania w tej sprawie. To już drugie - po Kancelarii Premiera - zawiadomienie o blokowaniu stron internetowych. Na razie w ABW toczy się postępowanie wyjaśniające. Ostatecznie ustalono, że pokrzywdzonych w wyniku blokowania stron internetowych jest 14 instytucji. Maksymalnie w ciągu miesiąca zapadnie decyzja, czy w tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo.

Mimo protestów Polska podpisała ACTA

Umowa ACTA została podpisana - poinformowała polska ambasador w Tokio Jadwiga Rodowicz w rozmowie z RMF FM. Dokument podpisali też ambasadorowie pozostałych państw UE z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii. Dwa ostatnie państwa opóźniły moment podpisania z powodów proceduralnych i uczynią to w terminie późniejszym.

Ambasador Rodowicz podpisała dokument na mocy upoważnienia udzielonego jej 24 stycznia przez premiera Donalda Tuska.

Podpisanie układu ACTA odbyło się w Tokio ponieważ Japonia jest jego depozytariuszem