Zosia i Olek w tym roku przystąpili do pierwszej komunii świętej - na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich rówieśników. Te dzieciaki mają jednak wyjątkowo wielkie serca - pieniądze, które otrzymali z okazji komunii przeznaczyli dla swoich kolegów z Syrii. Polska Akcja Humanitarna za te pieniądze kupiła wyposażenie do świetlicy.

Kilka dni temu Polska Akcja Humanitarna poinformowała na Facebooku, że Zosia i Olek zdecydowali się podzielić swoimi pieniędzmi z potrzebującymi dzieciakami z Syrii. Z prezentów, które otrzymali z okazji I Komunii przekazali 3.000 zł na działania PAH. Jesteśmy wzruszeni i dumni! I baaaaaardzo dziękujemy! - podał PAH.

Janina Ochojska, szefowa PAH zagospodarowała już te środki w Syrii. Kupiliśmy wyposażenie do namiotowej świetlicy - podała.

Gest Zosi i Olka spotkał się z wyjątkową sympatią w mediach społecznościowych - zdjęcie dzieciaków udostępniły dziesiątki osób gratulując im wielkiego serca.

W trwającej od 2011 roku wojnie domowej w Syrii zginęło dotychczas ponad 150 tysięcy ludzi, a miliony musiały opuścić miejsca zamieszkania.