Niemiec Johannes Ludwig wywalczył złoty medal w rywalizacji saneczkarzy podczas igrzysk w Pekinie. Pozostałe miejsca na podium zajęli Austriak Wolfgang Kindl i Włoch Dominik Fischnaller. Jedyny w stawce Polak - Mateusz Sochowicz - był 25.

Ludwig już po pierwszym ślizgu objął prowadzenie i nie oddał go aż do końca. W klasyfikacji łącznej Kindla wyprzedził o 0,160 s, a Fischnallera o 0,951.

Prawie 36-letni Niemiec zdobył trzeci medal olimpijski w karierze. Cztery lata temu w Pjongczangu był trzeci indywidualnie i triumfował w sztafecie.

Jego rodak Felix Loch, złoty medalista igrzysk w Vancouver i Soczi, tym razem uplasował się tuż za podium, a Austriak David Gleirscher, niespodziewany triumfator z Pjongczangu, był dopiero 15.

Sochowicz po trzech ślizgach był 25. i na tym etapie zakończył występ. W ostatniej próbie brało udział czołowych 20 zawodników.

Dla 25-letniego Polaka olimpijski występ w Pekinie miał wymiar symboliczny. W listopadzie ubiegłego roku na tym samym torze w Yanqing miał poważny wypadek podczas treningu. Na tor po intensywnej rehabilitacji wrócił dopiero w połowie stycznia.