Polacy mają za sobą pierwsze starty na igrzyskach olimpijskich w Tokio, które w piątek oficjalnie się rozpoczęły. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi wioślarze: awansowali do dwóch finałów. Dalekie lokaty zajęli natomiast łucznicy.

Rano na torze wioślarskim startowały trzy polskie osady. Dwie czwórki podwójne - męska i żeńska - awansowały do finałowych wyścigów, zaś do półfinału dostała się męska dwójka podwójna.

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański wygrali swój wyścig, wyprzedzając o 0,03 s Włochów, którzy także uzyskali bezpośredni awans do finału.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły z kolei w swoim wyścigu drugą lokatę: były wolniejsze od Chinek o 4,3 s.

Obie te osady powalczą o medale we wtorek.

Swój przedbieg wygrała także nasza dwójka podwójna: Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. W tej konkurencji półfinał zaplanowano na poniedziałek.

W łucznictwie rozegrana została runda rankingowa, a biało-czerwoni zajęli w niej dalekie lokaty: Sylwia Zyzańska była 42., a Sławomir Napłoszek 59.

W 1/32 finału Polacy zmierzą się ze znacznie wyżej notowanymi rywalami, a w mikście nie wystąpią.

Igrzyska olimpijskie: Sprawdź sobotnie starty Polaków

Również w sobotę polscy kibice mogą liczyć na olimpijskie emocje - a nawet pierwsze olimpijskie medale!

Swoje pierwsze mecze rozegrają nasi tenisiści: Iga Świątek zmierzy się z Niemką Moną Barthel, Kamil Majchrzak zagra z Serbem Miomirem Kecmanovicem, a Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz powalczą w deblu z Niemcami Janem-Lennardem Struffem i Alexandrem Zverevem.

Na parkiet wyjdą polscy siatkarze: podopieczni Vitala Heynena, uważani za kandydatów do olimpijskiego medalu, spotkają się z reprezentacją Iranu.

Dwa mecze rozegrają z kolei nasi koszykarze 3x3: najpierw zmierzą się z ekipą Łotwy, a później z gospodarzami igrzysk, Japończykami.

Na starcie staną również polscy kolarze: w wyścigu ze startu wspólnego pojadą Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski i Rafał Majka.

Sprawdźcie pełny program sobotnich startów Polaków! >>>>