„Trzeba pomagać finansowo, humanitarnie poza granicami Polski, ale trzeba też respektować decyzje, które podjął rząd pani Ewy Kopacz” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek pytany przez słuchaczy o stanowisko jego partii w sprawie uchodźców. „Jesteśmy poważnym państwem. Jeśli jest jakaś decyzja rządu, to można próbować ją renegocjować, ale pewne decyzje zapadły” – dodaje.

„Trzeba pomagać finansowo, humanitarnie poza granicami Polski, ale trzeba też respektować decyzje, które podjął rząd pani Ewy Kopacz” (zdj. ilustracyjne) /GOR KUPLJENIK /PAP/EPA

Marcin Mastalerek szefem gabinetu Beaty Szydło? "Nie rozmawiamy o funkcjach, w ogóle nie było takiej rozmowy" - odpowiada.

"Mariusz Kamiński cierpi dziś z tego powodu, że walczył z korupcją" - odpowiada gość RMF FM. Słuchacz pytał go o to, "jak to możliwe, że człowiek skazany wyrokiem sądu jest poważnym kandydatem do Sejmu". "Jestem dumny z tego, że jestem w jednej formacji z Mariuszem Kamińskim" - dodaje. "Jeżeli ktoś tak twardo, jak on walczył z korupcją i dziś jest za to skazany, to powinien kandydować" - uważa rzecznik kampanii PiS.

Marcin Mastalerek odpowiada również na pytania o debatę, 500 zł na dziecko, plany po wyborach i Adama Hofmana.