"W odpowiednim czasie zobaczycie, czy zagra, czy nie. Wszystko zmierza we właściwym kierunku" – tak trener reprezentacji Francji Didier Deschamps odpowiedział na pytanie, czy Kylian Mbappe wystąpi we wtorkowym meczu z Polską na Euro 2024. Mbappe, który złamał nos w czasie spotkania z Austrią, wziął udział w popołudniowym treningu reprezentacji Francji w Paderbornie.

Na dzisiejszym treningu Kylian Mbappe ćwiczył w nowej czarnej masce, chroniącej złamany nos. We wtorek "Trójkolorowi" będą ostatnimi rywalami polskich piłkarzy, którzy żegnają się z mistrzostwami Europy.

Mbappe wbiegł na murawę uśmiechnięty. Na początku zajęć żartował z Antoine'em Griezmannem i Jules'em Kounde.

Trener Francuzów Didier Deschamps był pytany o stan zdrowia Mbappe w telewizyjnym programie "French Telefoot". Gwiazdor "Trójkolorowych" oglądał spotkanie z Holandią (0:0) z ławki rezerwowych.

Wraca do pełni zdrowia po tym uderzeniu, opuchlizna z dnia na dzień jest coraz mniejsza. Przyzwyczaja się do maski. Czuje się dobrze - zapewniał szkoleniowiec.  

Po dwóch kolejkach w grupie D Holandia i Francja mają po cztery punkty, a Austria - trzy. Tabelę zamyka Polska z zerowym dorobkiem po porażkach z Holandią 1:2 i Austrią 1:3.

Wtorkowy mecz Polska - Francja w Dortmundzie rozpocznie się o godz. 18. Wiadomo już, że w bramce Polaków nie wystąpi Wojciech Szczęsny.