UEFA nałożyła na angielską federację piłkarską (FA) karę 30 tys. euro za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas półfinału mistrzostw Europy z Danią na Wembley. Gdy grano duński hymn, z trybun dobiegało buczenie, przeszkadzano też bramkarzowi Kasperowi Schmeichelowi.

Telewizyjne powtórki pokazały, że tuż przed decydującym rzutem karnym oddanym w dogrywce przez Harry'ego Kane'a, angielskiego zawodnika próbowano oślepić duńskiego bramkarza Schmaichela. Z trybun zostało skierowano w jego stronę zielone laserowe światło.

Światło lasera nie zrobiło jednak wrażenia na Schmeichelu, zawodnik Leicester City odbił strzał napastnika Anglików. Piłkę trafiła jednak pod nogi Kane’a, który jeszcze raz skierował ją w stronę bramki. Tym razem padł gol - jak się okazało - na wagę awansu do finału Euro 2020.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT KONTOWERSJI PO PÓŁFINALE ANGLIA - DANIA: "Dla mnie karnego nie było". Są kontrowersje po meczu Anglia - Dania w półfinale Euro 2020

Angielska federacja została również ukarana za fajerwerki odpalane przez kibiców oraz za buczenie podczas hymnu Niemiec we wcześniejszym meczu w 1/8 finału.

Jutro finał Włochy - Anglia

Po siódmej dogrywce w tegorocznej edycji piłkarskich mistrzostw Europy Anglia pokonała Danię 2:1 i awansowała do finału. W niedzielę na Wembley zagra o główne trofeum z Włochami, które we wtorek po rzutach karnych wyeliminowały Hiszpanię.

Początek meczu na angielskim stadionie o 21:00.