Wielkie ograniczenie Otwartych Funduszy Emerytalnych opóźnione. Do tej pory premier zapowiadał, że do końca sierpnia ogłosi, w jaki sposób zamierza zmarginalizować OFE. Po pytaniach reportera RMF FM Donald Tusk przyznał jednak, że decyzja zostanie ogłoszona najwcześniej 10 września, a to przez spór między ministrami.

Perspektywa niskich świadczeń z ZUS i OFE nie zachęca Polaków do dodatkowego oszczędzania - alarmuje "Rzeczpospolita". Z zebranych przez dziennik danych wynika, że na koniec czerwca tego roku wprowadzone z początkiem 2012 r. indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) miało... czytaj więcej

Opóźnienie wynika z przeciągających się uzgodnień. Do porozumienia wciąż nie mogą dojść ministrowie finansów i pracy, ich wysłannicy spotykają się już kilka razy w tygodniu.

Jestem przekonany, że do końca tygodnia założenia zmian w systemie OFE ministrowie Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Rostowski mi przedstawią - mówi premier i dodaje, że przez następny tydzień będzie się z tymi propozycjami zapoznawał, samemu rozsądzając, co trzeba zrobić.

Ostateczny wariant zmian w OFE ma zostać ogłoszony za dwa tygodnie.

Na razie trudno wyrokować, która propozycja ograniczenia OFE zostanie wybrana. Jasne jest jedynie, że Fundusze zostaną mocno zmarginalizowane, a ciężar wypłacania naszych przyszłych emerytur - przeniesiony na ZUS.