Niezależnie od tego, jak Brytyjczycy zagłosują w referendum, od jutra będziemy żyć w innej Unii Europejskiej. RMF FM zaprasza więc na debatę o przyszłości Wspólnoty. Goście Krzysztofa Berendy i Pawła Balinowskiego skomentują wyniki brytyjskiego referendum. Wraz z Łukaszem Lipińskim i Marcinem Zaborowskim porozmawiają o polityczno-społecznych konsekwencjach decyzji Brytyjczyków, a z Piotrem Kuczyńskim i Jakubem Borowskim o ekonomicznych skutkach głosowania na Wyspach. Oglądaj na żywo już od 7:30

Co zdecydowało o takim, a nie innym wyniku brytyjskiego referendum? Czy wpływ miało zabójstwo Jo Cox, lutowe porozumienie na linii Bruksela - David Cameron, a może...  sport? Jak zareagują inne kraje Unii, czy spróbują pójść śladem Wielkiej Brytanii?

Na te inne pytania już o 7.30 odpowiadać będą goście Pawła Balinowskiego: dr Marcin Zaborowski, prezes Fundacji Schumana oraz Łukasz Lipiński z Polityki Insight.

Z kolei Krzysztof Berenda o 8:30 będzie pytać swoich gości, jak na wynik referendum zareagują rynki finansowe. Co czeka gospodarkę? Ile nas to będzie kosztowało? Nasz dziennikarz zaprosił do studia: Piotra Kuczyńskiego, głównego Analityka Domu Inwestycyjnego Xelion oraz dra Jakuba Borowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej, głównego ekonomistę banku Credit Agricole.

DEBATA NA ŻYWO. POCZĄTEK 7:30

O możliwe scenariusze i ewentualne konsekwencje brytyjskiego referendum pytał w Londynie dziennikarz Interii Michał Michalak. Czytaj więcej:

Brytyjczycy decydują o przyszłości. Nie tylko swojej

"Brexit to może być nasz 1989"